KONST / Litografier / Färgserigrafi 13195414
*
nr 1319 5414
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färgserigrafi, "Hotel". Signerad AP-upplaga. Oramat löst blad, 96x67,5cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 april 2020
kl 20:30:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 08:32:47
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Läs mer om Lowell Nesbitt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färgserigrafi litografier lowell nesbitt oramat löst blad usa
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49
-
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:16
*
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Läs mer om Lowell Nesbitt
nr 1319 5414
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färgserigrafi, "Hotel". Signerad AP-upplaga. Oramat löst blad, 96x67,5cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 april 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/4 08:32:47 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lowell Nesbitt
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.Läs mer om Lowell Nesbitt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färgserigrafi litografier lowell nesbitt oramat löst blad usa
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09 -
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49 -
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:16